Історія Білоцерківського медичного коледжу

Біла Церква – прекрасне місто на березі мальовничої Росі. Сучасна Біла Церква — місто з понад 200-тисячним населенням, розкинулася в долині Росі, по обидва її боки. Це місто добра, молодості та краси. Місто, в якому кипить, вирує, буяє невгамовне студентське життя.

Серед низки навчальних закладів міста, почесне місце займає Білоцерківський медичний коледж.

Очолює Білоцерківський медичний коледж Фуголь Володимир Васильович, викладач – методист вищої кваліфікаційної категорії, загальний педагогічний стаж роботи – 35 років. Обіймає посаду директора з листопада 2009 року.

Білоцерківський медичний коледж є одним із найстаріших навчальних закладів України, який за 80 років свого існування видав путівку в життя більше ніж 18 тисячам молодшим медичним працівникам, які самовіддано та відповідально працюють на ниві охорони здоров’я України, в країнах близького та далекого зарубіжжя.

Білоцерківське медичне училище започатковано 1 вересня 1930 року рішенням народного комісаріату охорони здоров’я УРСР. Спочатку носило назву «Білоцерківський медичний технікум єдиного диспансеру по підготовці фельдшерів», на перший курс якого було зараховано 45 слухачів.

Першим директором коледжу в 1930 році став Онищенко Георгій Кіндратович.

У 1935-му році медичний технікум було перейменовано у «Білоцерківсько-акушерську школу» і відкрито ще одну спеціальність з підготовки акушерок.

22 червня 1941 року навчання у фельдшерсько-акушерській школі перервала війна. Усі її випускники, учні старших курсів та більшість викладачів одразу ж пішли на фронт.

4 січня 1944 року місто Біла Церква було звільнене від фашистсько-німецьких загарбників, а вже з 1 вересня 1944-го знову розпочалося навчання у Білоцерківській фельдшерсько-акушерській школі.

У 1945 році було відкрите відділення з підготовки медичних сестер.

У 1990 році за рішенням Міністерства охорони здоров’я України в Білоцерківському медичному училищі було відкрито відділення з підготовки зубних техніків.

У березні 2000 р. училище вперше акредитовано як вищий навчальний заклад І рівня акредитації.

У вересні 2000 року колектив Білоцерківського медичного коледжу за вагомий внесок у розвиток медичної освіти, підготовку висококваліфікованих медичних кадрів був нагороджений Почесною грамотою і медаллю Кабінету Міністрів України.

Білоцерківський медичний коледж пишається своїми випускниками. Серед яких - 5 докторів та 18 кандидатів медичних наук.

Зі стін коледжу вийшли:

 1. Ф. Єрмоленко – доктор медичних наук, невропатолог військового госпіталю ім. Вишневського;
 2. М. Пустильник – кандидат медичних наук, уролог Черкаської обласної лікарні;
 3. З. Кучма – кандидат медичних наук, доцент кафедри акушерства і гінекології Тернопільського медичного університету;
 4. В. Сіїдов - кандидат медичних наук, головний кардіолог Тихоокеанського флоту;
 5. В. Ковальчук – доктор медичних наук, хірург із Санкт – Петербурга;
 6. В. Горохов – кандидат ветеринарних наук Білоцерківського Національного аграрного університету;
 7. Ю. Романов – головний лікар обласної госпрозрахункової стоматологічної поліклініки та багато інших.

Значна кількість випускників коледжу працюють на відповідальних посадах, є прекрасними, високопрофесійними фахівцями у різних галузях медицини.

Серед випускників коледжу був і член Золотого фонду міста Білої Церкви, відмінник освіти, педагог та лікар Бедратий Володимир Іванович, протягом 45 років Володимир Іванович очолював колектив медичного коледжу, саме йому ми завдячуємо тими здобутками що маємо.

27 жовтня 2005 року рішенням сесії Київської обласної Ради № 305 – 26ІV Білоцерківське медичне училище перейменовано в Комунальний вищий навчальний заклад «Білоцерківський медичний коледж».

У квітні 2006 року коледж повторно акредитований як вищий навчальний заклад І рівня акредитації (Ліцензія МОН України серія АВ № 048358) та отримав сертифікати, що надають право проводити освітню діяльність, яка пов’язана з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста зі спеціальностей:

 • 5.110101 Лікувальна справа
 • 5.110102 Сестринська справа
 • 5.110107 Акушерська справа
 • 5.110109 Стоматологія ортопедична

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України за № 604 від 13.07.2007 року «Про порядок введення в дію переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста», починаючи з 2008 року змінено шифр галузі на 1201 та коди спеціальностей на:

 • 5.12010101 «Лікувальна справа».
 • 5.12010102 «Сестринська справа».
 • 5.12010105 «Акушерська справа».
 • 5.12010106 «Стоматологія ортопедична».

Білоцерківський медичний коледж успішно продовжує функціонувати по теперішній час та писати свою історію.